Vylepšete svou zahradu: jak a čím?

Zahrada může mít několik podob. A od toho se odvíjí hlavně zázemí, stejně jako celkový vzhled. Někdo ji zařizuje hlavně esteticky, jiný zase spíše prakticky. My se společně podíváme na možnost druhou. Na několik věcí, které by na ní nemělo chybět.

Místa k sezení jsou základ

Zahrada není jenom místem, kde budete od rána do večera pracovat. Je také místem, kde je vhodné i odpočívat. Proto byste neměli zapomínat na pohodlná místa k sezení. Pokud plánujete grilování s rodinou a přáteli, může se hodit půjčovna pivních setů, která zajistí potřebné stoly a lavice. Pokud jde o běžné vybavení zahrady, tak se do popředí dostávají různé židle, křesílka, ale také lehátka. Pokud jde o materiály, jasně dominuje tato trojice:

  • Plast
  • Dřevo
  • Ratan

Mějte k dispozici zastřešený prostor

Další věc, na kterou nezapomínat, je určitě zastřešený prostor. Pokud se přižene lehký déšť, nebo začne mrholit, rozhodně takové místo oceníte. Opět platí, že je třeba rozlišovat mezi trvalým a krátkodobým řešením. V druhém případě může přijít vhod půjčovna párty stanu v Praze. V prvním případě je vhodné volit jedno z klasických řešení. Tím může být například pergola nebo jednoduchá terasa. Stejně tak se hodí postavit i dostatečně velký altán, nebo podobný typ samostatně stojícího a kvalitního přístřešku.

Nezapomínejte na stín

Ten sice může dodat daný přístřešek, ale vhodné je, pokud bude zastíněna i větší část vaší zahrady. Jak na to? Zde už se lehce dostáváme do segmentu estetických tipů. Jenom těžko byste při vytváření stínu na své zahradě našli lepší řešení, než které mohou poskytnout stromy. Ty stávající proto rozhodně nekácejte. Pokud zde žádné nemáte, je nejvyšší čas pořídit a samozřejmě také zasadit stromy nové. V době léta vám mohou skvěle posloužit jako prvek, který skvěle vypadá a zároveň zastíní velkou plochu celé vaší zahrady.