Zařízení dětského pokoje: Jak si s ním poradit?

Zařídit dětský pokoj může být pro mnoho rodičů poměrně velký oříšek. Jaké barvy zvolit? Jaký nábytek je vhodný, abyste nemuseli kupovat několikrát nový? Dbát na barevnost, nebo jednoduchost? 

Věk dítěte a počet dětí

Zařizování dětského pokojíčku pro malé dítě do věku čtyř let je poměrně snadné, jelikož je dítěti ještě celkem jedno, jak bude jeho pokojíček vypadat, pokud tam bude mít svoje hračky. Čím starší však dítě je, tím náročnější tvorba pokojíčku bude. Základem je však volit umírněné vymalování. Volte klidně bílou barvu a množství doplňků. Nepřehánějte to s barvami a vyhýbejte se malbě v barvě červené, oranžové či svítivě zelené či žluté, které mohou narušovat pozornost dětí. Vhodnou je světle modrá či zelená, a to například jen na dvou stěnách pokoje. Rozhodující je také počet dětí, které potřebují v pokoji bydlet a vyslechnutí požadavků obou dětí. Pro malé mrňousky budou skvělé komody, do kterých umístíte papírové a látkové pleny, kosmetiku na přebalování, ale i jejich nejoblíbenější hračky a oblečení.

Pro starší dítě

U staršího dítěte už můžete ladit pokojíček do různých stylů a nechat rozvoj i fantazii dítěte. Vyberte si například styl námořnický či objevitelský, který podpoří v dítěti kreativitu. Ono samo vám navíc řekne, co má rádo. V pokojíčku by neměla chybět kvalitní postel, psací stůl, kvalitní židle, koberec, knihovna či poličky, skříň a doplnit ho můžete o křeslo, sedací polštář a další nástěnné dekorace. Dítěti můžete umístit do pokoje květinu, o kterou se bude muset starat. Tím si procvičí svou zodpovědnost. Psací stůl by měl být umístěný pod oknem, aby na něj svítilo slunce a dítě si nekazilo oči.

Recyklujeme nábytek

Jelikož děti rychle rostou, volte takový nábytek, který vás nezruinuje. Spoustu kusů nábytku seženete po bazarech a pokud je renovujete a přetřete vlastními silami, ušetříte nějaký ten peníz a získáte jedinečné kousky do vašeho interiéru. Nezapomeňte však interiér ladit do podobných barev, aby se z pokojíčku nestala nespoutaná džungle.