Už jste přemýšleli o zimní zahradě?

Máte dům a finance navíc, které byste rádi do bydlení investovali? A přemýšleli jste již o zimní zahradě? Ta vám dává možnost sedět i za nevlídného a chladného počasí obklopeni přírodou. Zimní zahrada není zrovna levnou záležitostí, ale je nádherným přechodem mezi interiérem a exteriérem, který vám dá i v chladnějších měsících pocit, že můžete sedět v klidu venku.

Ať je zima nebo teplo

Zimní zahrada je nádherným místem odpočinku a relaxace. Pokud do ní opatříte kvalitní vytápění, může se stát společenskou místností, kde se budete rádi s rodinou scházet u oběda i her či se zde budete věnovat pěstování rostlin. Vystavěna musí být na okraji domu, tudíž sem můžete zvát i různé návštěvy, kterým nemusíte otevřít celé své soukromí. A ať prší nebo je teplo, můžete zde pořádat večírky s přáteli a nebát se nepřízni počasí.

Jedinečná relaxace

Jelikož je zimní zahrada celá prosklená či alespoň z velké části, stále do ní proudí sluneční svit a s ním i teplo. Může se z ní stát i místo relaxace a odpočinku. Dopřejte si do zimní zahrady křesla či karimatku, na které si pravidelně zacvičíte jógu či si zameditujete. Svou roli hraje i velikost zimní zahrady. Příliš velký prostor není moc dobrou volbou. Nejenže působí neútulně, ale jeho vytápění se vám může pěkně prodražit. Pečlivě také vybírejte materiály a dobré stavebníky, kteří vám budou zimní zahradu stavět. Vsaďte především na plast, hliník a sklo, tyto materiály dobře izolují a mají dlouhou trvanlivost. Před samotnou výstavbou si také ujasněte, zda budete zimní zahradu využívat celoročně či jen v sezóně.

Pomohou vám profesionálové

S výstavbou zimní zahrady vám poradí specializované firmy, které zodpoví všechny vaše otázky a také to, jak se v zimní zahradě řeší topení, větrání a stínění. Pořídit si do zimní zahrady můžete také podlahové topení či shrnovací dveře. Popřemýšlejte nad realizací zimní zahrady.