Betonové ploty jsou estetickým a moderním řešením

Moderní doba přináší široký výběr variant oplocení pozemku. Každý typ má své klady i zápory, ovšem jako universální varianta se jeví betonový plot. Dnes už se nejedná o nepříliš vzhledné tovární zdi, ale o elegantní vzhled, který betonovým plotům dodává různé vzorování, tvarování a pestrá nabídka barevných odstínů.

Proč zvolit betonové oplocení

Ve prospěch tohoto typu plotu hovoří celá řada jeho předností, kterých lze využít při oplocování jak rodinných domů, tak průmyslových areálů, nemocnic, škol, různých komerčních prostor a jiných ploch. Zejména majitelům rodinných domů pomůže betonový plot vytvořit uzavřené soukromé prostředí, nerušené zvědavými pohledy sousedů či kolemjdoucích. Dalším kladem je i zvýšení pocitu bezpečnosti a snížení hlučnosti z vnějšího prostředí.

Hlavní přednosti betonového plotu

Výhodou je rychlá a snadná realizace betonového oplocení, kterou zvládnou dvě osoby. Není potřeba hloubit žádné základy ani složitě upravovat terén, který stačí jen srovnat v místech, kde budou osazovány desky plotu. Oproti jiným typům plotů se o betonový plot nemusíte vůbec starat, a přesto je jeho životnost téměř nekonečná. Odpadá jeho údržba v podobě čištění, natírání a další péče. Pokud dojde k poškození některé desky, lze ji snadno vyjmout a nahradit novou, což je prakticky jediná údržba. Pokud máte přesto ještě výhrady ke vzhledu betonového plotu, je ideální vysadit u něj popínavé rostliny a vytvořit tak dokonalou zelenou hradbu u svého domu.

Parametry a stavba

Betonový plot tvoří desky o rozměrech 200×50 cm a sloupky, které se musí zafixovat do terénu. Stačí pro ně otvory do hloubky 60 cm a po vsazení se betonové sloupky upevní zeminou, štěrkem nebo betonem, což je ideální způsob. Pevnost, tvrdost, ale zároveň i pružnost desek i sloupků je zajištěna svařovanou výztuží z betonářské oceli. Desky jsou vyrobeny výhradně z certifikovaného a mrazuvzdorného betonu, takže výrobce zaručuje jejich kvalitu a dlouhou životnost.