Je levný materiál dobrou volbou? U pergol rozhodně ne

Aby vám pergola dlouho vydržela, musíte dbát nejen na cenu. Kvalita a životnost materiálu je totiž mnohem důležitější než počáteční úspora.

Každý chce ušetřit. To samé platí i při stavbě pergoly, která se v konečném součtu může pořádně prodražit. Nevěřili byste ale, že to často mají na svědomí úplně jiné důvody, než se na první pohled může zdát.

Materiály s nízkou životností

Určitě si říkáte, že vysokou cenu má na svědomí především materiál. A ano, máte pravdu. Ve většině případů se ale budete muset smířit s tím, že investice nekončí pouze počátečním poplatkem. Tedy nakoupením materiálu a případným zaplacením za práci odborné firmy. V dlouhodobém horizontu se vám totiž mohou prodražit právě levné pergoly z určitých materiálů.

Mezi nejoblíbenější materiály ke stavbě pergol patří především dřevo. A právě tento materiál je zároveň nejnáročnější na údržbu. Aby vám mohl dlouho a kvalitně sloužit, budete ho muset nejprve napustit penetrací a natřít ochrannou lazurou. Postupem času je nutné tyto ochranné levné látky znovu nanést, aby nedošlo ke vzniku plísní, pronikání hniloby nebo růstu hub.

Nejlepší materiály

Frekvence údržby není sice příliš vysoká, i tak se vám po několika letech může prodražit. Když jednou nebo dvakrát do roka nakoupíte potřebné přípravky, vyjde vás to během několika let i na tisíce korun. Pokud ovšem sáhnete po vhodném materiálu už na začátku, můžete si tyto problémy ušetřit. Pergoly Praha je dobré budovat například z plastu nebo hliníku. Jedná se totiž o moderní a takřka bezúdržbové materiály, díky nimž vaše pergola vydrží i několik desítek let bez jakýchkoliv úprav.

Plast a hliník se přitom hodí i k moderním domům a do městských zástaveb. K dispozici je i široká paleta barevných provedení. Díky tomu je možné hliníkové nebo plastové pergoly postavit takřka na jakékoliv zahradě. A nezáleží na tom, jestli žijete ve městě nebo na vesnici. V obou případech vám určitě bude dělat radost.