Je levný materiál dobrou volbou? U pergol rozhodně ne

Aby vám pergola dlouho vydržela, musíte dbát nejen na cenu. Kvalita a životnost materiálu je totiž mnohem důležitější než počáteční úspora.

Každý chce ušetřit. To samé platí i při stavbě pergoly, která se v konečném součtu může pořádně prodražit. Nevěřili byste ale, že to často mají na svědomí úplně jiné důvody, než se na první pohled může zdát.

Materiály s nízkou životností

Určitě si říkáte, že vysokou cenu má na svědomí především materiál. A ano, máte pravdu. Ve většině případů se ale budete muset smířit s tím, že investice nekončí pouze počátečním poplatkem. Tedy nakoupením materiálu a případným zaplacením za práci odborné firmy. V dlouhodobém horizontu se vám totiž mohou prodražit právě levné pergoly z určitých materiálů.

Mezi nejoblíbenější materiály ke stavbě pergol patří především dřevo. A právě tento materiál je zároveň nejnáročnější na údržbu. Aby vám mohl dlouho a kvalitně sloužit, budete ho muset nejprve napustit penetrací a natřít ochrannou lazurou. Postupem času je nutné tyto ochranné látky znovu nanést, aby nedošlo ke vzniku plísní, pronikání hniloby nebo růstu hub.

Nejlepší materiály

Frekvence údržby není sice příliš vysoká, i tak se vám po několika letech může prodražit. Když jednou nebo dvakrát do roka nakoupíte potřebné přípravky, vyjde vás to během několika let i na tisíce korun. Pokud ovšem sáhnete po vhodném materiálu už na začátku, můžete si tyto problémy ušetřit. Pergoly Praha je dobré budovat například z plastu nebo hliníku. Jedná se totiž o moderní a takřka bezúdržbové materiály, díky nimž vaše pergola vydrží i několik desítek let bez jakýchkoliv úprav.

Plast a hliník se přitom hodí i k moderním domům a do městských zástaveb. K dispozici je i široká paleta barevných provedení. Díky tomu je možné hliníkové nebo plastové pergoly postavit takřka na jakékoliv zahradě. A nezáleží na tom, jestli žijete ve městě nebo na vesnici. V obou případech vám určitě bude dělat radost.