Trendy v bydlení

Módní trendy v bydlení se čas od času mění. Z tohoto důvodu je praktičtější nevybavovat byt nebo dům tím nejdražším nábytkem – potom budete moci nábytek vyměnit z menšími finančními ztrátami.

V kuchyni jsou již delší dobu trendem světlé barvy, a proto je lze považovat poměrně za nadčasové. Prosklené horní skřínky dávají kuchyním dojem světlosti a čistoty, které jsou žádané dlouhodobě.

U koupelen je to co do světlosti obdobné. Bílé a světlé barvy jsou sázkou na jistotu.

V současném designu hraje také významnou úlohu zdravotní a přírodní hledisko. Proto se stále více setkáváme s přírodními materiály jako je dřevo – umělé hmoty působí na člověka spíše negativně. Dřevo působí útulně a interiér zateplí. Kovy použité v bytě působí spíše chladivým dojmem.

Zařizujeme obývák

Trendem posledních let jsou dvousedačky nebo trojsedačky, umístěné klidně i naproti sobě. Obývací pokoj by měl být vhodně osvětlen a neměla by být opomenuta lampa na čtení. Stává se, že si lidé přeplácají pokoj zbytečným nábytkem, jako například dnes již přežitými obývacími stěnami, které lze nahradit komodami.

Zařizujeme ložnici

Základní zásadou je použití co nejméně nábytku. Skříně opatřené zrcadly vám sice slouží přes den, ale během spánku nepůsobí na váš organismus příznivě. Ložnice umístěny na jih vyžadují spíše studené barvy, ložnicím na sever dopřejeme barvy teplé. Vybavit ložnici se doporučuje střídmě, opravdu stačí postel, skříň a toaletku s taburetem. Vhodným materiálem je přírodní masiv.

Zařizujeme dětský pokoj a pracovnu

V těchto dvou místnostech je zapotřebí, kromě vlastního nábytku, věnovat pozornost také správnému sezení. To nám umožní kvalitní kancelářská židle. V tomto případě bychom měli vybírat obzvláště pečlivě, a zvážit všechny zdravotní aspekty, které nám taková židle poskytne. Na kancelářské židli se opravdu nevyplácí šetřit.