Proč zvolit fotopast k mapování zvěře?

Potřebujete šikovného pomocníka, který vám pomůže s mapováním zvěře? Vsaďte na kvalitní fotopast. Nejenže se jedná o plně automatické zařízení, tudíž se nemusíte o nic starat, jen fotopast umístit, ale kvalitnější fotopasti také umí ihned odesílat pořízené fotografie na váš mobilní telefon. Usnadněte si mapování zvěře s kvalitní fotopastí.

Mapování zvěře bez starostí

Fotopast stačí umístit na místo, které chcete sledovat a u kterého máte podezření, že by se zde mohla zvěř objevit. Díky tomu, že je fotopast automatickým digitálním zařízením, zvládá sama pořizovat fotografie a krátká videa ve dne i v noci. Videa mohou být o maximální délce jedné minuty. K aktivování fotopasti dochází tím, že se spustí PIR čidlo ve chvíli, kdy zaznamená pohyb zvířete či člověka v zorném poli snímače. Výhodné pro vás je, že fotopast nezaznamenává snímky jen na základě pohybu, ale tepelných změn, díky čemuž eliminuje tvorbu zbytečných snímků. Stává se tak ideálním pomocníkem při mapování zvěře. A pokud už jednou o mapování zvěře stát nebudete, můžete fotopast využít pro ochranu vašeho majetku.

Levná vs. nákladnější fotopast

To, jakou fotopast si pořídíte, samozřejmě záleží na vašich finančních možnostech a požadavcích, které na fotopast máte. Levnější fotopasti stojí i do 2500 Kč. Můžete si vybrat mezi fotopastí ScoutGuard 520 či Acorn 3310. Cena za tyto fotopasti bývá identická. Rozdíl je jen v tom, že fotopast Acorn má i barevný LCD displej a vy si tak fotografie můžete prohlédnout rovnou v terénu a nemusíte čekat až domů. Do kvalitnější fotopasti již budete muset investovat o trochu více, ale můžete se spolehnout na opravdu kvalitní snímky. V České republice patří mezi nejprodávanější fotopasti značky BUNATY, jelikož mají menu v češtině, jsou hojně užívány.