Kvalitní moderní podlahy

Současná nabídka podlahových krytin je natolik pestrá, že si každý může vybrat podle svých představ a s ohledem na typ a styl interiéru. Sortiment podlahových krytin zahrnuje jak praktické podlahy, tak nejrůznější módní varianty. Mezi tradiční materiál patří dřevěné parkety nebo dnes velmi oblíbené plovoucí podlahy. Stále více se však prosazují moderní povrchy z laminátu nebo vinylu. Jejich hlavními přednostmi jsou vysoká odolnost, dlouhá životnost snadná údržba. Tyto moderní podlahy nevyžadují žádné saponáty, vosky a jiné přípravky, ale stačí je pouze setřít vlhkým hadrem či mopem.

Laminátové podlahy

Technologie výroby laminátových podlahových krytin spočívá v lepení několika vrstev laminátů. Moderní laminátová podlaha je použitelná jak v domácnosti, tak v kanceláři, obchodě i v jiném veřejném prostoru. Při jejím výběru může mít zákazník dilema, zda si pořídit dřevěné parkety, plovoucí podlahu nebo laminátovou podlahu, protože laminát je nabízen kromě jiných designů také jako imitace dřeva. Pro laminátovou podlahu hovoří její přednosti a universálnost použití v jakémkoliv prostoru.

Vinylové podlahy

Vinyl je rovnocennou alternativou dřeva i laminátu, ale svými vlastnostmi obě tyto podlahové krytiny předčí. Vinylová podlaha je ideální pro domácnosti, kanceláře, ale i dílny, sklady nebo nejrůznější veřejné prostory, kterými denně projde spousta lidí. Vinyl má obdobné vlastnosti jako laminát, ovšem navíc je nejen pevný, ale také velice pružný a odolný proti opotřebení. K jeho dalším přednostem patří nehořlavost a antibakteriální a antistatické vlastnosti.

Dřevěná podlaha

Dřevo přidává každému interiéru na útulnosti, teple a příjemné atmosféře. Platí to i pro dřevěné podlahy. Oblíbená a tradiční je dřevěná podlaha, kterou tvoří parkety, které se začaly používat již před sto lety. Současná technologie výroby dřevěných podlahových parket umožňuje jejich použití nejen v domácnostech, ale i v hotelech, restauracích, kavárnách a jiných společenských prostorách. Většinou se parkety vyrábějí z pravého dřeva, jako je dub, buk, borovice či ořech.