Tápete nad výběrem správného čerpadla?

Žijete v záplavové oblasti nebo vás trápí voda na pozemku z jiného důvodu? Vhodné čerpadlo vám může v mnohém usnadnit život, stačí vybrat to správné, aby jeho použití bylo, co nejvíce efektivní. Na trhu existuje několik druhů čerpadel a i když mají všechna hlavní účel stejný, v několika bodech se liší.

Kalová čerpadla

Kalové čerpadlo má za úkol zbavit vodu nečistot. Při výběru kalového čerpadla zvažte míru znečištění a podle toho vyberte vhodný typ kalového čerpadla. Kalové čerpadlo zvládne odčerpat vodu ze stavebních výkopů a vrtů. Snadno s ním vyprázdníte septiky a žumpy a odčerpáte splašky z hygienických zařízení.

Povrchová čerpadla

Pokud potřebujete čerpadlo umístit nad vodní hladinu nebo mimo studnu, je povrchové čerpadlo ideální volbou. Pokud bude čerpadlo umístěné vedle studny pod úrovní hladiny, dosáhne kladného tlaku a jeho výkon se zvýší. Čerpadlo je nutné umístit, co nejblíže ke studni. Povrchové čerpadlo zvládne odčerpat vodu z hloubky osmi metrů.

Ponorná čerpadla

Ponorné čerpadlo můžete umístit pod hladinu vody, kterou čerpáte a tím se celé odčerpávání urychlí a usnadní. Ponorné čerpadlo využijete i ve velkých hloubkách. Součástí ponorných čerpadel bývá elektromotor. Podle úrovně a kvality utěsnění je ovlivněna možnost, hloubka a doba ponoření čerpadla pod vodu.

Domácí vodárny

Domácí vodárna zvládne váš dům zásobovat pitnou a zdravotně nezávadnou vodou. Domácí vodárny také slouží k zavlažování pozemku. Domácí vodárna vám ušetří značnou sumu peněz a nebudete nijak záviset na veřejném rozvodu vody.

Kde vhodné čerpadlo pořídit?

Na webových stránkách voda-janek.cz můžete vybírat z několika druhů čerpadel od různých výrobců, ale také sanitární techniku, obklady a dlažby a světelné zdroje. Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte společnost Janek kontaktovat. Ochotně vám s vaším výběrem pomohou.