Zařizujeme, měníme, zútulňujeme

Když byl nový, tak jste si ho zařídili podle vlastního vkusu. Po pár letech se už ale okoukal a chtělo by to změnu? Někde stačí vyměnit či přidat doplňky, jinde je zapotřebí většího zásahu.

Zapracujte na stěnách

Většinu lidí při vstupu do pokoje na první pohled zaujmou stěny. Někdo má rád jednoduché bílé či s jemnou barvou, jiný se nebojí ani výraznějších barev či vzorů. Ať už je to, jak chce, vyberte si tapetu. Záleží nejen na vašem vkusu, ale také na zařízení konkrétní místnosti a stylu, v jakém se cítíte dobře. Do menších místností se obecně hodí lépe světlejší barvy a menší vzory, které pokoj rozjasní. Chcete-li oživit prostorný a slunný obývací pokoj, nemusíte se bát ani tmavších a výraznějších barev. Často se tapety dávají do obývacích pokojů, zde můžete experimentovat s tapetou s opakujícím se motivem, třeba skandinávským geometrickým, či romantickým zámeckým, nebo zvolte fototapetu s libovolným motivem. Vybrat si můžete pohled do krajiny, panorama velkoměsta, vaše oblíbená zvířata nebo abstraktní přírodní motivy. V souladu s tapetou potom stačí sladit doplňky a váš obývací pokoj získá zcela nový look.

Na tapetách je skvělé, že instalace netrvá věčnost a nemusíte potom uklízet jako po malování. Pokud by vám ale přesto klasické tapetování připadalo nad vaše síly, vyzkoušejte samolepicí tapety. Ty zvládne nalepit skutečně každý, stačí tapetu pouze sejmout z podkladového papíru a přitisknout na zeď. Samolepicí tapety můžete použít na celou stěnu. chcete-li pouze ozvláštnit váš pokoj, zkuste samolepicí kulatou tapetu. Kulaté tapety skvěle vyniknou zejména na jednobarevné zdi, můžete je použít místo obrazu, hodí se do obývacího pokoje, k oživení ložnice či pracovny. Oživte si váš interiér i vy, vyberte si vhodnou tapetu v internetovém obchodu Tapeta-dekorace.cz, nebo se přijďte podívat do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku.