Tapetou k útulnému interiéru

Je zcela běžné, že se lidé při zařizování svého interiéru stále častěji inspirují na nejrůznějších fórech, v renomovaných magazínech a nejvíce na internetu. Také si říkáte, jak je možné, že mají na fotkách a v galeriích tak krásné fotky interiérů? Vy se můžete přetrhnout s různou malbou a dalšími způsoby zdobení pokoje, ale výsledek takový není? Odpověď vás možná zaskočí, ale je to docela jednoduché – používají tapety. Tapeta na zeď je způsob dekorace interiéru, který lidé znají a používají již tisíce let. Materiály a barevná provedení se mění, ale jejich obliba přetrvává po staletí.

 

Do dětského pokoje, kuchyně i chodby

 

Tapety jsou univerzální, můžete je použít do každé místnosti. Ano skutečně do každé, díky odolným materiálům si dnes vytapetujte klidně koupelnu či kuchyň. Nejčastěji se tapety používají k dekoraci obývacích pokojů, pracoven a ložnic. Stále častěji na ně narazíte i v dětských pokojích.

 

U pokojíků pro naše nejmenší se na chvilku zastavme, zde existuje totiž nepřeberné množství způsobů, jak pokoj našim ratolestem přizpůsobit na míru. Tapety se vyrábí v nejrůznějších barvách, můžete vybírat tapety s opakujícím se motivem, s jemným geometrickým dekorem nebo klidně s výraznějšími vzory. Velmi dobře vypadají fototapety, na nichž jsou často různí dětští hrdinové a pohádkové postavy. Pestré barvy fototapet pro děti dodají dětskému pokoji hravost a život.

 

Vedle klasických tapet můžete využít také tapety speciální. Kreslí rády vaše děti? Pořiďte jim na zeď, skříň nebo třeba dveře tabulovou tapetu – černou a zelenou na křídy, bílou na fixy. Chcete vaší princezně pořídit do pokoje zrcadlo, ale máte obavy ze zbytečných úrazů? Váš problém vyřeší zrcadlová folie, kterou stačí nalepit třeba na skříň. Nevybrali jste vhodnou tapetu nebo ji chcete ještě doplnit? Vybírejte ze samolepicích dekorací, kterých je k dispozici nepřeberné množství vzorů i velikostí.