Plastové a dřevěné krytiny

Skvělou střešní krytinou jsou kromě jiných také plastové krytiny, které se vyrábějí z PVC, polykarbonátu, polyesteru a jiných materiálů. K výrobě se také používají recyklované plasty, což pro zákazníka neznamená vůbec žádné snížení kvality, ale zato nižší cenu. V nabídce jsou plastové krytiny napodobující břidlici, dřevěné šindele a jiné krytiny. Dodávány jsou převážně ve formě šablon.

Jaké má plastová krytina vlastnosti?

Jejich výroba byla zahájena již v roce 2000, a to pod názvem EUREKO. Na výběr jsou tyto plastové šablony v černé a hnědé barvě. Devizou plastových šablon je velice nízká hmotnost, což ulehčuje jejich pokládku na střešní konstrukci. Jsou použitelné jak na laťování, tak na plné bednění, a to na nejrůznější tvary a sklony střech. K hlavním výhodám patří dlouhá životnost a odolnost vůči jakýmkoliv povětrnostním podmínkám. Na plastu se neuchytí mechy, lišejníky či jiné nečistoty. Navíc se jedná o natolik houževnatý materiál, který nelze prošlápnout. K výhodám plastové krytiny je třeba připočítat bezúdržbovost a záruku, kterou dodavatel poskytuje na dobu 30 let.

Příslušenství a další doplňky

Při pokládce plastové krytiny se neobejdete bez pozinkovaných lepenkových hřebíků. K zakrytí dvou ploch stýkajících se na hřebenu jsou určeny plastové hřebenáče. Dalším příslušenstvím jsou držáky hromosvodu. K doplňkům patří například hydroizolační asfaltový pás, který se používá jako spodní vrstva pod krytinu EUREKO.

Dřevěné šindele

Tradičním výrobkem firmy Drdlík jsou dřevěné šindele, čili dřevěné krytiny, které se používají na pokrývání lidových staveb, srubů apd. Dřevěné šindele mají vysokou kvalitu a dlouhou trvanlivost, kterou těmto produktům dodávají pomalu rostoucí dřeviny, jako je smrk, jedle či modřín. Dřevěné šindele Valašského typu s perem a drážkou dotvářejí krásu lidových a památkových staveb. Druhým typem je Alpský, který je bez perodrážky.