Podle čeho vybrat zahradní lavičky?

Se slunečným počasím se uchylujeme opět na zahradu, kde se snažíme trávit co nejvíce volného času. Abyste však nemuseli posedávat na zemi, měli byste investovat do zahradních laviček, které budou nejen okrasným prvkem zahrady, ale především tím praktickým a po pár dnech také nepostradatelným společníkem. Abyste si vybrali skutečně tu, která vám po všech směrech vyhovuje, pojďme si prozradit, jak si ji vybrat.

Zahradní lavičky mají být pohodlné a odolné

Jistě nám dáte za pravdu, když řekneme, že zahradní lavičky mají být předně romantické. Tento typ nábytku umocňuje příjemnou a velice útulnou atmosféru v koutě zahrady, v němž se ukrývají. Zejména, když jsou ještě opředeny nádherně vonícími a kvetoucími květinami.

Ovšem při výběru lavičky neupínejte svou pozornost pouze na romantickou stránku věci, ale také na její praktickou stránku. Aby nebyla jen okrasou, ale byla také opravdu funkční, měla by být nejen pohodlná, ale také odolná. Nechcete přece za lavičku utrácet každý měsíc nemalé částky, které po pár týdnech zcela zruinují finanční rozpočet.

Vysoký komfort zajišťuje dostatečně široká sedací plocha a také dostatečně dlouho opěradlo. I opěrky na ruce jsou tím, co zvyšuje pohodlnost daného nábytku. Co se týče odolnosti, zaměřte se na dřevěné nebo kovové lavice. Plastové nejsou po stránce životnosti tak dobré v porovnání s již zmiňovanými alternativami.

Nebojte se barev

Pokud jste si vybrali materiál, ze kterého bude lavička vyrobená, možná se nyní rozmýšlíte nad designovou stránkou věci. Nemusíte se obávat barev, ty půjdou se zbytkem rozkvetené zahrady ruku v ruce. V současné době jsou trendem zejména takové lavice, které nesou modré, červené a žluté odstíny.

Při výběru barevných provedení laviček se většinou dává přednost takovým, které ladí s barvou oken nebo dveří domu. Není to však podmínkou. Barva tohoto kusu nábytku je ryze individuální záležitostí.