Notebook a péče o něj – kdy se vyplácejí opravy?

Určitě se vám už někdy stalo, že se u notebooku objevila nějaká vada. Ať už to byl jen nějaký problém se zvukem nebo obrazovkou, což stačilo vyřešit restartováním nebo vypnutím notebooku a bylo po problému. Nebo se objevil větší problém, který už potřeboval zásah odborníka, tedy někoho, kdo vyměnil menší součástku, něco malého opravil a vy jste znovu využívali přístroj tak, jak jste byli doposud zvyklí. Kdy se vám vyplatí investice do opravy přístroje? A kdy je lepší opravu přeskočit a pořídit nový kousek?

Péče o notebook se vyplácí

„Pravidelně jsem o notebook pečoval, nechával jej kontrolovat různými antivirovými programy, pořádně kontroloval celý pevný disk, nechával často celkovou kontrolu počítače a to dokonce i odborníky. Servis notebooku HP jsem měl na paměti, předešlý notebook zničil nějaký vir z e-mailu a tak jsem si opravdu dával pozor a bál se. Staral jsem se tolik o vnitřní záležitosti svého notebooku, že jsem přehlídl ty vnější. Notebook využíváme doma všichni. Naše děti na něm denně hrají hodinu hry, manželka nakupuje na internetu, posílá platby a občas si něco přečte, já večer potřebuji dvě hodiny pracovat. Vše máme rozvrhnuto, takže se nehádáme. Ale tím, že je notebook využíván často, trpí. Děti k němu nejsou zrovna šetrné“ popisuje pan Malíř.

„A tak jsem jednoho dne objevil vylomené panty notebooku. Samozřejmě se k tomu ani jeden hrdinně nehlásil, zarytě vrtěli hlavou, že oni to opravdu nebyli. Nezbylo nic jiného, než nechat panty opravit. Naštěstí v RG Service mi hned řekli, co všechno je potřeba opravit, kolik to bude stát a jak dlouho to bude trvat. Všechno jasné, rychlé a stručné, takže jsem věděl přesně, na čem jsem. A to se cení. Kdyby se panty náhodou zase záhadně vylomily, vím, kde je nechám opravit“ směje se pan Malíř.