Jaký vliv mají solné lampy na zdraví?

V interiérech se můžeme velmi často setkat se solnými lampami. O co se vlastně jedná? Jedná se o lampy, které jsou vyrobené ze surového nebo opracovaného bloku himalájské soli. Himalájská sůl má velmi krásné barvy, většinou kombinující odstíny růžové, oranžové a bílé barvy. Na rozdíl od běžné soli obsahuje himalájská sůl obrovské množství minerálů, kterým vděčí nejen za své zbarvení, ale také za úžasné zdravotní přínosy pro tělo.

Mnoho lidí ji používá rozemletou místo kuchyňské soli, protože obsahuje přes 80 minerálů, které naše tělo potřebuje. Kromě kuchyně se používá jako praktická dekorace, používají se celé bloky soli i dekorační předměty. Bloky himalájské soli i solné lampy najdeme především v solných jeskyních, zde se himalájská sůl používá k tomu, aby simulovala podmínky u moře nebo na horách. Jak to vlastně dokáže? V čisté přírodě je velké množství vzduchu obsahujícího záporně nabité ionty, takový vzduch je pro tělo nejzdravější. Když však vzduch dostane kladný náboj, už zdravý není, většinou se to tak stane v blízkosti lidských obydlí, kde je mnoho znečištění a elektromagnetického pole.

Objevte produkty z himalájské soli

Takový vzduch dráždí, způsobuje bolesti hlavy a únavu. Himalájská sůl dokáže v kombinaci se vzdušnou vlhkostí opět vzduch ionizovat a dát mu zdravý záporný náboj, proto si v solné jeskyni připadáte jako v přírodě nebo u moře. Himalájská sůl je v interiéru nejkrásnější ve formě sošek a lamp. Když se tato sůl rozzáří, vydává příjemné světlo, proto jsou tak populární solné svícny a lampy. Jsou skvělé, když chcete relaxovat, navnadí tu správnou atmosféru. Vhodné jsou i v momentech, kdy si chcete s protějškem dopřát romantické chvíle ve dvou.

Pro nákup solných lamp je vhodné zvolit specializovaný internetový obchod Magieprirody.cz, který nabízí široký výběr solných lamp, ale i dalších předmětů pro vaše zdraví, patří sem například i yoni vajíčko a mnoho dalšího. Inspirujte se zajímavým sortimentem.