Alpský modřínový šindel je kvalitní krytinou

Hledáte kvalitní dřevěnou krytinu pro vaší roubenku, altán, srub pergolu nebo tradiční stavbu? Skvělou volbou jsou dřevěné šindele, které jsou odjakživa považovány za kvalitní krytinu, která má skvělé vlastnosti, krásně vypadá a dokáže ochránit před rozmary počasí. Šindele mají svůj půvab a mnoho lidí si je tak zamilovalo, že je používají i pro zateplení stěn a štítů obytných domů.

Jaké možnosti se vám nabízejí?

Myslíte si, že je šindelářství mrtvý obor? V Čechách narazíte na firmu DRDLÍK, která se stále věnuje zručné ruční výrobě dřevěných šindelů. Této činnosti se věnuje již přes 30 let a nabízí Valašský šindel a Alpský šindel. Výroba šindelů vyžaduje znalosti a mimořádný um, firma je vyrábí z těch správných dřevin, tedy z pomalu rostoucích jehličnatých dřevin. Valašský šindel je tradiční v České republice a na Slovensku, vyznačuje se drážkou a perem, vyrábí se ze smrkového a jedlového dřeva. Stále však roste zájem o druhý typ, kterým je alpský šindel modřínový.

Alpský modřínový šindel

Jak již název napovídá, tento šindel se používá v alpských zemích, kde se s ním pokrývají střechy a fasády. Vyrábí se štípáním modřínového dřeva a vyniká velmi dlouhou životností, až 80 let a to bez jakéhokoliv nátěru. Na rozdíl od valašského šindele postrádá drážku a pero, ale klade se ve 2 nebo 3 vrstvách. Pokud máte o tuto krytinu zájem nebo se chcete dozvědět více informací, navštivte firmu DRDLÍK na webu Sindel-stresni.cz nebo ji kontaktujte na info@strecha-je-hra.cz. Firma vám udělá nezávaznou kalkulaci zcela zdarma. Poskytne vám i potřebné poradenství, takže se na ni můžete obrátit i v případě jakýchkoliv dotazů. Vždy se vyplatí spolupracovat se specializovanou firmou, která svému oboru rozumí a máte u ní záruku kvalitně odvedené práce za rozumnou cenu.