Sauna: Dopřejte svému domovu místo pro relaxaci

I když teď přes letní období touho po saunování necítíme, přes zimu není nic příjemnějšího než si užít odpočinku ve vyhřáté sauně. Nejenže je saunování dokonalým způsobem, jak se prohřát a zrelaxovat celý organismus, ale velmi pozitivně také působí na lidské zdraví. Vždyť pravidelné saunování je prevencí vzniku mnoha onemocnění. Dopřejte si ve svém domově saunu, ať už finskou či infrasaunu. Sauna může být umístěna u domu, ale také přímo v něm. Ideální pro saunu je například suterén.

Finská relaxace

Finská sauna zahřívá s pomocí saunových kamen a šíří ho s pomocí vlhkosti vzduchem. U finské sauny očekávejte vysokou vlhkost, kolem 80%. Postupně se teplota v sauně může vyšplhat až k 80 stupňům Celsia, ale může to být dokonce i více. Ve finské sauně jsou kamna s rošty, kde jsou umístěny kameny. Aby se vzduch vlhčil, kameny se polévají vodou. Speciálně vyřešené větrání má na svědomí správnou cirkulaci vzduchu. Finské sauny se vyrábí z masivního dřeva. Finská sauna nemusí být dobrou volbou pro každého, některé osoby vysokou vlhkost vzduchu špatně snáší.

Zvolit můžete i infrasaunu

Moderním druhem saunování se stal pobyt v tvz. infrasauně. Místo polévání kamenu jsou zde infrazářiče, které nahrazují kamna. Jedná se o dost moderní kabiny, ve kterých si můžete užívat maximální vlhkosti kolem 50 % a teploty vzduchu kolem 60 stupňů Celsia. Lidský organismus je v těchto saunách méně zatěžován než je tomu v sauně finské. Dochází však také k prohřátí těla do hloubky až tří centimetrů a dochází k odplavování škodlivých toxinů. Po pobytu v infrasauně se nemusíte nutně zchlazovat. Výhodou pořízení infrasauny do vašeho domova je právě rychlá montáž, kterou zvládne i amatér. Důležitou roli hraje také to, že je infrasauna úspornou. Zvolte si druh sauny, který vyhovuje vašim nárokům na relaxaci, obě sauny jsou však velmi přínosné pro vaše celkové zdraví.