Malý byt a nedostatek místa! Jak si s tímto problémem poradit?

Rekonstrukce malého bytu může být náročná, ale! Nehledejte problémy, ale soustřeďte se na řešení. Samozřejmě vás čekají kompromisy, ale malý byt je útulný a můžete si nad jeho realizací vyhrát s kreativitou. Navíc existuje spousta triků, které vám s nedostatkem prostoru pomohou a udělají z něj výhodu. 

Myslete na praktičnost, ale nezapomínejte na estetiku

Na prvním místě by v zařizování malého bytu měla být především praktičnost, aby splňoval veškeré obytné funkce, které od něj chcete. Nezapomenout však nesmíte ani na estetickou stránku, aby byl byl útulný a příjemně se vám v něm žilo. Pokud se trápíte s rozměry daných místností, přestaňte řešit rozměry a zaměřte se na samotný nábytek. Hledejte skladný nábytek, který je malému prostoru přizpůsobený. Bude v něm ukryt úložný prostor či bude vhodný i na přespání. Hledejte především praktický nábytek do malého bytu.

Co vám ušetří místo?

Jak jsme již zmínili volte nábytek, který vám ušetří místo. V dětském pokoji například ušetříte místo multifunkční postelí, která je značně vyvýšená a pod touto plochou je ukryt další nábytek, viz dětský psací stůl, šatní skříň či poličky. A místo plochy pro skříň a postel najednou využijete jen jednu část. Multifunkční postel je vhodná do malých bytů a dětem se bude líbit netradiční pojetí pokojíčku. I ve vaší ložnici můžete ušetřit dost místa, pořiďte si vestavěné skříně či skříně s posuvnými dveřmi. V malém bytě využívejte také rohy, hodit se vám bude rohový nábytek.

Do výšky!

Myslete na to, kolik prostoru v bytě je ve výšce, používejte vyšší knihovny, poličky či zavěšujte květiny ze stropu. Hodit se vám budou především úložné prostory, které zajistí různé šuplíky pod postelí, ve skříni, pod stolem a poličky, které můžete umístit nad postel, stůl, vedle knihovny. Dbejte především na jednoduchost a laďte doplňky a nábytek barevně a také materiálem. Vykouzlíte si útulnou domácnost i z malého bytu.