Kvalitní zvuková izolace zamezí tomu, aby vás obtěžoval hluk od sousedů

Máte hlučné sousedy? Nejste sami. Mnoho lidí prožívá každodenní peklo jen kvůli tomu, že jsou jejich sousedi neohleduplní. Někdy to může být hlasitá hudba, jindy dupající děti, štěkající psi nebo třeba hlasité hádky. Ať už je zdroj hluku jakýkoliv, pokud narušuje kvalitu vašeho života, je vhodné to řešit. Ne vždy pomůže rozumná domluva a hledání extrémních řešení není vždy tou nejlepší volbou. Měli byste vědět, že si můžete nechat prostory odhlučnit.

Co je to odhlučnění a opravdu pomáhá?

Odhlučnění je proces, u kterého se aplikuje zvuková izolace na místa, ze kterých k vám proniká nejvíce hluku. Jedná se o materiály s velmi velkou hustotou, které dokáží hluk pohltit nebo výrazně utlumit. Rozdíl po odhlučnění je obrovský.

Nejlepší na tom, je že nejde o nákladnou rekonstrukci, ve většina případů stačí nakoupit desky z akustické pěny, které se nalepí nebo jinak připevní na zeď. Jak vypadá zvuková izolace stěny, to si můžete prohlédnout ve videu níže.

Stejným způsobem se může realizovat i zvuková izolace stropu. Dokonce i podlahu lze zvukově izolovat, akustické materiály se umístí do konstrukce podlahy nebo pod podlahovou krytinu a následně nebude slyšet dupání, posouvání nábytku ani jiné nepříjemné zvuky. Kompletní sortiment pro odhlučnění nabízí internetový obchod na Akusticka-pena.cz.

Pokud jste alespoň trochu manuálně zruční, odhlučnění zvládnete bez problémů realizovat svépomocí. Na webu jsou jednotlivé druhy akustických pěn popsané a také jsou vám zde k dispozici návody, jak při odhlučnění postupovat.