Kámen: Materiál, který propojí vzhled celé zahrady

Máte velkou zahradu a přemýšlíte o tom, jakým prvkem ji propojit, aby působila vyváženě a příjemně? Dobrou volbou je bezesporu kámen. Tradiční přírodní materiál, který propojí celkový vzhled zahrady. Můžete jej použít jako materiál na chodníčky, menší kamínky poslouží k fontáně či jako ohraničení květinových záhonků, velké valouny přidají zahradě jedinečný vzhled. Dopřejte své zahradě kámen. 

Kamenný chodníček

Svou zahradu můžete obohatit o kamenné chodníčky, které mohou být i ve vodě. Zvolit můžete kameny různého tvaru, například kulaté. Kamenné chodníčky vytvoří na vaší zahradě cestičky, po kterých se můžete dostat na zajímavá místa, dovedou vás třeba k fontáně či houpačce. Kamenné chodníčky však plní i svou praktickou funkci, zvláště pokud je umístíte přes vodu.

Kamenné doplňky

Propojovat zahradu můžete nejrůznějšími kamennými doplňky, ať už jsou to velké valouny, poskládané placáky či velký kámen, na kterém můžete dokonce ležet či sedět. Kamínky můžete nasypat také do záhonků či vytvořit kamennou fontánku, která navodí dokonalí klid a donutí vás relaxovat. Kámen je navíc opravdu věčným a jeho životnost je neskutečná, přitom je vcelku bezúdržbový (na rozdíl od dřeva). Kombinovat jej však můžete i se dřevem, kámen a dřevo si moc dobře rozumí po praktické i estetické stránce.

Japonská zahrada

Skvělou inspirací vám v tomto směru mohou být japonské zahrady, kde zvláště kulaté kameny hrají podstatnou roli. V japonských zahradách najdete spoustu kamenných cestiček, zákoutí a „skalek“, které jsou osázené rostlinami. S kamenem si můžete hrát podle vlastní fantazie a vytvořit z obyčejné zahrady ráj odpočinku a zajímavé zahradní architektury. Určitě se před samotnou realizací zahrady poraďte s odborníky a vybírejte vhodné kameny. Doplnit zahradu můžete i o červený javor či další zajímavé rostliny a dřeviny, abyste zahradu ozvláštnili a dali ji jedinečný vzhled.