Jak vybrat tu správnou sekačku právě pro vaši zahradu?

Jelikož sekačku nekupujete každý týden, pořizujete stroj, od kterého očekáváte dlouhou životnost a spolehlivost. Při výběru sekačky hledejte názory ostatních majitelů dané sekačky, doporučení výrobce a uvažte pro a proti. Je-li například uvedeno, že daná sekačka je určená k posekání trávníku o rozměru do 500 metrů čtverečních, je to pro vás důležitá zpráva. Zahradu větších rozměrů s ní asi posekáte, ale práce vám bude trvat zbytečně dlouho a také vás čeká časté vysypávání koše, který je menší než u sekačky pro větší plochy.

Jakou sekačku vybrat?

Vybírat si můžete ze sekaček elektrických, akumulátorových či benzínových. Rozmyslete si důležité otázky: Je rozhodující cena nebo výkon? Máte zahradu rovnou či plnou výmolů, různých zákoutí a skalek? Chcete sekačku tišší či vám hluk nedělá problém? Vlastníte malou zahrádku nebo obří zahradu? Je na zahradě přístup k elektřině? Tyto otázky vás zavedou k výběru správné sekačky.

Na benzín!

Výhodou benzínové sekačky je bezesporu vysoký výkon, jelikož zvládne bez problémů posekat i rozlehlou zahradu s vysokou trávou. U benzínové sekačky vám nebude překážet žádný kabel. Nevýhodou může být vyšší váha, náročnější údržba a větší hluk se srovnání s elektrickou sekačkou. Pravděpodobně vás také vyjde dráž.

Elektrická?

Elektrická sekačka je lehčí a její chod je tišší, i servis je celkem snadný. Elektrická sekačka zvládne i prudší svahy a její cena je přívětivější na rozdíl od sekačky benzínové. Její nevýhodou může být slabší výkon a to, že sebou stále vláčíte dlouhý kabel. S tím souvisí dostupný zdroj elektřiny na vaší zahradě.

Akumulátor

Při koupi sekačky s akumulátorem si nejprve prověřte, zda je akumulátor již v ceně a kde je možné koupit náhradní. Ptejte se také po ploše, kterou sekačka zvládne na nabití posekat. Zakoupit můžete i sekačku s integrovanou nabíječkou či externí. Počítejte také s vyšší pořizovací cenou této sekačky.