Dřevěná terasa z exotického dřeva zanechá jedinečný dojem

Zvláště během letních měsíců oceníte odpočinek na terase. Posezení v příjemném prostředí s pohodlným nábytkem a útulnou atmosférou, to si doma přeje snad každý majitel domu. Rádi byste si zahradní posezení či terasu pořídili, ale nevíte, jaký materiál zvolit? Dobrou volbou mohou být dřevěná prkna z exotických materiálů, které mají dobré vlastnosti a velmi dlouhou životnost. Z exotických materiálů můžete vykouzlit celou pergolu.

Exotika v Čechách

Vybrat si můžete terasu z exotických dřevin. Díky tomu získá vaše zahrada jedinečný vzhled a zanechá nezaměnitelný dojem. Mezi užívaná exotická dřeva patří bangkirai, dřeviny z Indonésie, Malajsie, Filipín, Barmy, Thajska či Vietnamu. Zmíněné dřevo bangkirai vyniká především svou odolností a pevností. Netvoří se na něm dokonce ani plísně. Tento typ dřeva je vhodný pro venkovní terasy a zastřešení. Velmi oblíbené je nyní dřevo massaranduba díky své rovnoměrné struktuře a purpurově červenohnědé barvě se zajímavými tóny. Zapomenout nesmíme ani na terasová prkna bukit. Jedná se dřevo tvrdé, ale poměrně lehké s tmavočervenou až světločervenou barvou. Pokud chcete opravdu jedinečné dřevo a krásnou terasu, zvolte si garapu. Terasy z garapy vynikají svou trvanlivostí, pevností a dekorativním designem.

Nádherné barvy a odstíny

Exotická dřeva vynikají především svými barvami a jedinečnými dekory. Pokud jste však příznivci tradice, obraťte se na jehličnaté stromy. Dobrou volbou jsou i prkna ze sibiřského či jesenického modřínu. Modřínové dřevo je navíc pevné, ale také pevné a dobře se sním pracuje. Na modřínu je skvělé, že jeho pryskyřice funguje jako přírodní impregnace a houby i roztoči se modřínu vyhnou obloukem. Borovice je spíše pro příznivce klasiky. Borovicové dřevo je pevné a suky vytváří jedinečné vzory. Velmi trendy je i dřevěná terase z červeného cedru. Vyberte si dřevo, které bude vyhovovat vašim potřebám a vytvoří na vaší zahradě jedinečnou stavbu.