Zelená střecha – trend moderní doby

Zelená střecha je nejen reprezentativní, ale i užitný prvek, který si nachází stále více zastánců. Kromě návratu zeleně do našeho života plní zelená střecha i celou řadu významných funkcí.

Proč si pořídit zelenou střechu?

Zelená střecha nabízí svým majitelům celou řadu výhod. Chrání hydroizolaci před škodlivým UV zářením a exktrémními klimatickými podmínkami, mezi něž patří kroupy, velký vítr a mráz. Odlehčí kanalizační systém tím, že zadržuje část vody. Podporuje lepší kvalitu ovzduší. Zajišťuje menší hlučnost. Udržuje v domě tepelnou stabilitu. Pomáhá zlepšovat mikorklima kolem domu i v domě. Působí jako ekologická vyrovnávací plocha a v neposlední řadě je to originální estetický prvek, který může sloužit i pro naši relaxaci.

Vytvořte si svoji zelenou střechu sami

Zelená střecha svépomoci není tak složitá a zvládne ji každý kutil. Pro její přípravu je potřeba dodržet základní skladbu:

Zelená vegetace – do té patří především osivo a řízky rozchodníků.

Extenzivní substrát – speciálně připravený pro zelené střechy.

Filtrační textilie – brání ve vyplavování jemných částeček ze substrátu.

Nopová drenážní fólie – brání přemokření tím, že zadržuje potřebnou vodu a tu přebytečnou odvádí.

Ochranná textilie – ochrání před poškozením fólii a hydroizolaci.

Kořenovzdorná fólie – brání průniku kořenů do konstrukce domu a je nutná v případě, že u hydroizolace chybí atest neprorůstavosti.

Kontrolní šachta – slouží jako ochrana před vnikáním nečistot do střešní vpustě a zároveň jako snímatelný kryt při kontrole.

Svěřte se do rukou odborníků

Pokud nemáte čas či si nejste jisti správnou úpravou zelené střechy, svěřte se do rukou odborníků. K těm patří společnost EKROST, u níž je zelená střecha cena velmi příznivá a která vám připraví vše potřebné dle vašich požadavků a možností.