Zahradničení je koníčkem pro celou rodinu

Zahradničení může být společnou aktivitou, na které celá rodina pracuje společně, od kopání a výsadby po zalévání a pletí. Zapojte děti do pracovních činností během dlouhých, líných letních dnů – vyvedou je z domu a naučí je také spoustu o přírodě, ekosystémech a kultuře potravin. Učiňte z toho pro ně zábavu tím, že jim půjčíte bezpečné a kvalitní zahradnické náčiní, jakým je například blackanddecker. Děti budou milovat produkty, které si samy zasadí a budou se o ně starat, jako jahody, sedmikrásky nebo lusky.

Užijte si to

Dokonce i na zahrádce pro začátečníky může spousta práce, takže se ujistěte, že budete mít dostatek času na to, abyste ocenili plody svého úsilí – ať už se jedná o zářivě růžové květy azalky, voňavé bazalka z bylinkové zahrady nebo ovoce z jahodníku nebo borůvkové keře. Začněte v malém a nenáročnými rostlinami a pracujte postupně na zdokonalování zahrady. Vytvářejte každý rok fotografie své zahrady, abyste viděli, jaké pokroky děláte.

Vše si dobře naplánujte

Proveďte průzkum půdy před provedením zahradnických plánů. Kde jsou budovy a velké stromy ve vztahu k vašemu zahradnímu pozemku? Je půda úrodná a připravená k podpoře rostlin?

Příprava zahradní půdy

Zahradní půda je tvořena hlínou, pískem a bahnem; zahrady je nejvíce produktivní, když půda má správnou rovnováhu těchto materiálů. Hnojivo pomáhá zajistit, aby vaše rostliny dostávaly potřebné živiny.

Než začnete s výsadbou, musíte ze své zahrady odstranit velké kameny a ujistit se, že je vaše půda dostatečně hnojena.

Nejen s přípravou, ale také s následnou péčí o zahradu vám mnoho práce usnadní zahradnické nářadí blackdecker.

Výběr rostlin

Než se necháte zlákat krásnými fotografiemi na webech o zahradničení, ujasněte si, kolik času chcete své zahradě věnovat. Existují rostliny, které vyžadují mnoho péče a jiné, o které se nemusíte téměř starat. Už máte představu o své zahradě?