Stěhování od A – Z

Levné stěhování Praha

Život mnohdy přináší různé nečekané situace, které hodně ovlivňují další vývoj, ale jsou to třeba situace, které nejsou nijak výjimečné, jako je stěhování. Lidé se stěhují nejen za prací, ale i za rodinou nebo jen proto, že utíkají před problémy. Ovšem všechny tyto situace mají jedno společné, přesun na jiné místo, kde nejsou přátelé a před sebou má člověk hodně práce. S tím souvisí mnoho zařizování, které se nesmí podcenit a tak je velmi důležitá přípava a organizace.

Plán je důležitý

Každá akce a nemusí to být jen stěhování, vyžaduje plán nebo nějakou strategii. Jen tak si pak může být člověk jistý, že to dopadne dobře nebo pro to alespoň něco udělal. Stěhování vyžaduje spoustu zařizování, protože přesun do jiného města nebo dokonce do jiné země není procházka růžovým sadem a vyžaduje i trochu tvrdé práce. Hned na úvod, už při rozhodování o tom, že se rodina bude stěhovat, se musí ujasnist, jak si člově celou akci vlastně představuje. Jestli bude potřebovat pomoc profesionální stěhovací firmy nebo si na celou akci troufne sám. Rovněž je velmi důležitým bodem zajistit odhlášení energií, změnu nahlásit příslušným úřadům a podobně.

Kolem stěhování je také mnoho otázek

Je třeba si půjčit dostatečně velké auto nebo bude stačit vozidlo, které je k dispozici? Nový domov na člověka čeká na druhém konci republiky a to ve třetím patře, takže jak lze spolehlivě vynést tak velký nábytek? Vejde se do připraveného vozu? Majitel má vzácnou sbírku, je firma pojištěna proti poškození? Na tyto a jiné otázky je třeba odpovědět hned na začátku, protože se mohou stát i situace, které to při stěhovní mohou vyžadovat.

Stěhování svépomocí je také možnost

Při stěhování vlastními silami si člověk musí uvědomit, jak těžký ho čeká úkol. Jistě, má tak vše pod kontrolou, a pokud se nešťastnou náhodou něco rozbije, padá vina na jeho hlavu. Musí mít vše zajištěno a to také partu spolehlivých přátel, kteří budou ochotni ve volném čase o víkendu pomoci se stěhováním. Samozřejmě je nutné zařídit si také dostatečně velký vůz, do kterého se všechno pohodlně vejde, jestliže k dispozici není, může se každý obrátit třeba i na autopůjčovnu, kde nabídka půjčoven je dostatečně široká a vhodné vozy pro stěhování se zde jistě nacházejí. Příznivou zprávou je, že za pomoc při stěhování je vhodné odměnit přátele alespoň pozváním na skvělé grilování nebo na skleničku dokonalého pití.

Balit lze již s předstihem

Je – li znám již termín stěhování, může se klidně začít s balením. Nejenže se na konci celé akce nebude muset člověk honit, ale může si tak trochu udělat takový malý audit ve skříni, protože právě při balení se nalézají nejrůznější věci a předměty, na které člověk již dávno zapomněl nebo o kterých si myslel, že jsou nenávratně pryč. Sehnat obalový materiál nebude zase tak těžké, protože třeba takové banánové bedny jsou k sehnání v každém supermarketu a jsou stále ještě nejoblíbenějším obalem právě pro akci zvanou stěhování. Dále se osvědčily třeba i bublinkové fólie, plastové boxy, vakuové pytle a jiné. Dobrá rada na závěr zní: veškeré krabice a boxy je vhodné si dobře popsat, aby se nic v novém domě nehledalo. Není totiž nic horšího, než v neznámém prostředí, v novém působišti, zkrátka v novém domově hledat urřitou věc a při takovém množství krabic ji většinou po úporném hledání člověk najde až v té poslední bedýnce. Při popisu se to určitě stát nemůže.