S mozaikou je všechno lepší

Vždycky jste chtěli mít hravý domov? Máte klasické obklady v koupelně a rádi byste je oživili? Ke klasickým obkladům se skvěle hodí mozaika. Z pestrých mozaiek si můžete vybrat z nejrůznějších barevných kombinací, vaše koupelna bude působit vzdušnějším a živějším dojmem. Mozaika se vyrábí z nejrůznějších materiálů, velké množství je skleněných mozaiek, další jsou kovové, keramické, ale i betonové či kamenné. Mozaika často doplňuje klasické i velkoformátové obklady zejména tam, kde jsou zaoblené hrany, výklenky, vany apod. Pomocí mozaiky tyto nestandardní tvary snadno a efektně obložíte. Velmi často se mozaiky používají v koupelnách k obložení vany, zajímavého umyvadla, nebo sprchového koutu.

Barevná a zábavná mozaika

Máte-li zálusk na domácí parní lázeň, rozhodně se mozaika skvěle hodí i sem. Rozhodnete-li se pro skleněnou, nabízí velké množství nejen barevných, ale i designových variant. Skvěle vypadají skleněné mozaiky šrafované, žíhané i malované. Nechcete-li klasickou čtverečkovou mozaiku, máte k dispozici cihličkovou skleněnou mozaiku, která je tvořena barevnými obdélníčky. Netradičním řešením je kovová mozaika, která je tvořená lesklými i matnými kousky s různým dekorem i velikostí kamenů. Nemusí být jen šedá, vyrábí se i v kombinaci s barevnými skleněnými prvky. Pro milovníky přírodních materiálů jsou k dispozici také kamenné mozaiky z travertinu nebo říčních oblázků. Ty vypadají skvěle zejména v koupelnách, kde mohou zkrášlit sprchový kout či toaletu.

Mozaiky skvěle vyniknou ale také v kuchyni, kde je můžete kombinovat s klasickými obklady nebo použít za kuchyňskou linku jen samotnou mozaiku. Díky umístění na silikonové síťce se s mozaikami velmi dobře manipuluje. Není to jako kdysi, kdy se mozaika lepila kousek po kousku. Vyberte si i vy kvalitní mozaiku do vašeho interiéru.