Plachta na bazén pro každý typ bazénu

Pod pojmem plachta na bazén si jistě každý představí prakticky cokoliv, je ne spolehlivou ochranu před nečistotami. Není tomu tak, tyto plachty jsou spolehlivým pomocníkem pro všechny majitele zahradních bazénů, ať už se jedná o bazén zapuštěný nebo nadzemní. Hlavní účel takových plachet je to, aby si majitel a jeho rodinní příslušníci užili vodní radovánky a nemusel se každý den zabývat tím, že bude sítkem lovit na vodní hladině hmyz a jinou havěť.

Co si pod tím má člověk představit

Všechny zahradní bazény jsou v různých velikostech a představují vlastně určitý druh komfortu. Čistota vody je tedy důležitým aspektem a bazénové plachty nabízejí službu, která pomůže proti nečistotám. Ale není to jen tento účel. Plachty na bazén mohou také být třeba solární nebo zimní, kde každá plní svou funkci. Samozřejmě někdo může namítat, že v tomhle směru jsou podstatně lepší pevné kryty na bazén. Ale nikdo dále neuvažuje o tom, že jsou tyto kryty pracnější, těžší na manipulaci a také daleko dražší.

Plachta na bazén basic

Výhody plachet

Mezi výhody určitě tedy patří nejen nízká cena a snadná manipulace, jak už je uvedeno výše, ale hlavním důvodem zapokení také plachty je jistě čistá vody. Další důvod, proč si pořídit takovou plachtu na bazén je úspora bazénové chemie, která je potřebná z hygienických důvodů. Plachta obepíná bazén kolem dokola, bazén je tak dostatečně krytý a tím se voda odpařuje daleko pomaleji. Co se týká manipulace s plachtou, tak ta je ve srovnání s pojezdovým zakrytováním velmi snadná. Pro ještě snadnější a lehčí manipulaci je možné k plachtě zakoupit i speciální naviják, kterým se navíjení plachty usnadní. Tyto navijáky se dají pořídit jak na ruční pohon, tak dokonce na elketřinu. V tomto případě jsou ovšem tyto navijáky dražší.

Druhy plachet

Nejen krycí plachty na bazén jsou na trhu k dispozici. Plachty na bazén se dají pořídit také jako solární plachty, které mohou pomoci vodu v bazénu malinko ohřát. Jsou vyrobeny z pevného materiálu, z malých vzduchových bublinek, které v podstatě fungují na principu malé lupy. Díky slunečním paprskům, které by měly dosáhnout až na dno bazénu, se tak voda ohřívá. Tyto plachty doslova plavou na vodní hladině a přispívají tak k lepšímu komfortu využití zahradního bazénu.

Zimní plachty patří rovněž do skupiny plachet na bazén. Jsou vyrobeny z velice pevného a hlavně odolného materiálu, který musí zdolat nízké mrazivé teploty a tíhu sněhu. Jsou vyztuženy třeba ocelovými lanky nebo jinými pevnými výztužemi, které zabraňují nechtěnému pádu do prázdného bazénu, protože ten se v zimě vypouští.

Co dělat v případě atypického tvaru bazénu

I v takovém případě, kdy má majitel nestandardní tvar bazénu na své zahradě se dají plachty pořídit. Stačí jen oslovit odbornou firmu, která tyto plachty nabízí. Technik takové firmy přijede, aby si bazén nejen změřil, ale také načrtnul. A pak už jen stačí počkat, až bude za několik dní plachta hotová.

Při výběru firmy je vhodné trochu hledat a srovnávat, protože to, co nabízí jedna firma, nemusí nabízet ta druhá. Týká se to nejen ceny, ale dostupných služeb a možností. Pokud ještě stále člověk není rozhodnutý, jakou firmu si zvolit, reference firmy budou jistě vhodným doplněním rozhodování.