Nechte si ten krásný výhled na svou zahradu jen pro sebe!

Také milujete ten pocit, když se ráno probudíte, roztáhnete závěsy a naskytne se vám ten úchvatný pohled na vaši zahradu. Proč se o něj ale dělit s těmi pomlouvačnými sousedy? Nedovolte jim, aby narušovali vaše soukromí a pořiďte si ke své zahradě plot. Ten působí nejenom jako bariéra mezi zvědavými pohledy a vaším soukromím, ale také dodá vaší zahradě a celému domu ten pravý šmrnc a design.

Jaký typ plotu zvolit?

Drátěný plot

Nejlevnější varianta na poli plotů – od toho jsou také ale odvozeny jeho vlastnosti. Je doporučováno tento druh oplocení použít spíše k zahrádkám a dalších užitkovým plochám. Nezakryje totiž výhled a co se designu týče, také nesplňuje určité standardy. Také pro zloděje je tento plot něco jako lákadlo. Dá se totiž jednoduše překonat pouze se „štípačkami“.

Betonový plot

Betonový plot je samozřejmě hodně účinný, co se týče bezpečnosti. Mohutný plot těžko nějaký nezvaný noční host překoná. Nicméně, právě robustnost tohoto oplocení ubírá na designu, který moc nezaujme. Jeho vlastnosti jsou hlavně ochraňující, jelikož mají dlouhou životnost a funguje jako efektivní „hradba“.

Kovový plot

Trefa do černého, co se týče jak ochrany, tak elegance. Kovové ploty k rodinným domům mají spoustu výhod jako jednoduchou údržbu, odolnost proti povětrnostním podmínkám a výkyvům počasí, dlouhou životnost a žádnou loupající se barvu.

Na trhu existuje spousta typů kovových plotů. Pokud toužíte po dokonalém a unikátním designu, pořiďte si ručně kované kovové ploty, který je jednoduše unikátní. Zloděje jistě odradí, když si na vrch plotu necháte instalovat takzvané „bodáky“.

Nebojte se vložit nějakou tu investici do ochrany vašeho domu. Jistě vám to vyjde levněji, než nějaká noční nezvaná návštěva, která dokáže udělat „pořádnou paseku“.