Rok, co rok se setkáváme s tím, že teploty v České republice doslova trhají rekordy. Většinou se jedná především o období včasného jara a později pak přelom července a srpna. V těchto měsících je nedostatek vody opravdu enormní a mnozí se tak dostávají do provozní krize.
Jedním z největších problémů je totiž fakt, že bez užitkové vody se může i opečovávání obyčejného pozemku dost výrazně prodražit. Vedle toho ale existuje řešení, které za výhodné finanční podmínky dokáže nabídnout efektivní protiúder všem vedrům!
Nádrže na dešťovou vodu jsou hitem
Nádrže na dešťovou vodu jsou dnes součástí naprosté většiny běžných pozemků. Zcela běžně je najdeme jak na firemních pozemcích, tak i u rodinných domů, nebo u velkých zahrad a sadů. Jedná se o moderní nádrže, které jsou kompletně ukryty pod zemí.
V jejich prospěch přitom hraje několik faktorů. Tím hlavním je jejich spolehlivost a výdrž. Každá nádrž na dešťovou vodu je dělána z extrémně odolných plastových slitin, díky čemuž se nemusíte bát jejich defektu. Jak z pohledu fyzického poškození, tak i z pohledu poškození chemického, mají extrémní odolnost.
Efektivní doplňování vody
Nejdůležitějším faktorem je ale plnění vody a všechny vlastnosti kolem toho. V první řadě je efektivita podpořena tím, že do nádrže vedou cílené svody. Můžete je tak automaticky napojit na okapy, nebo drenáže kolem domu, čímž uděláte doplňování dešťové vody velice efektivní a rychlé. Standardně se starají o doplňování vody především komponenty, které vedou z povrchu přímo do nádrže v jednoduchém sklonu.
O opětovné použití vody se potom stará technologické vybavení, kterým jsou čerpadla. Různé nádrže mají pochopitelně rozdílné parametry čerpadel, přičemž se výrobci snaží o to, aby šel výkon čerpadla vždy ruku v ruce s velikostí nádrže jako takové. Mimo čerpadel ale můžeme často najít i různé jiné vybavení. Nádrž může například monitorovat vlastní hladinoměr, který může informovat o stavu plnění nádrže, aniž bychom museli nutně nahlédnout přímo do jejího nitra hlavním víkem.
Hladinoměrů máme různé druhy: