Montované plachtové haly nejen jako spolehlivé zastřešení sportovních areálů

Montovaná hala

Existuje několik způsobů, jak rozšířit podnikání, jedním z nich je realizace plachtové haly. Taková montovaná plachtová hala je rámová ocelová konstrukce a patří k typu rychle sestavitelných konstrukcí, skládá se z ocelových nosníků upevněných šrouby.

K čemu slouží takový typ hal

Tyto ocelové konstrukce slouží nejen jako spolehlivé zastřešení různých sportovních areálů a hřišť, ale také tenisových kurtů, bazénů, jízdáren, ale především jsou to prostory, které využívají podnikatelé a jiní investoři v případě, že potřebují větší skladové nebo výrobní prostory. Ušetří to spoustu času a nákladů. V takovém případě může bude každé podnikaní zase o něco dál a je tedy dobré si rozmyslet rozměry, velikost a pokud si nakonec zákazník rozmyslí i realizaci na jiném místě, i taková možnost tu je.

Jaké další využití mají plachtové haly

Jako další využití mají tyto haly zejména v zemědělství. Tady je to například pro ustájení hospodářských zvířat, uskladnění jejich krmiva nebo dokonce jako garážové stání pro těžkou zemědělskou techniku. Vhodnou alternativou jsou tyto haly pro objekty, které nabízejí výkup sběrných surovin. Jak je vidět využití je opravdu široké a jistě se najdou další. Jak je vidět plachtové haly mají velké využití a kvalita a variabilita tu jistě hraje velkou roli.

Co lze říci o výhodách plachtových hal

Každého investora e všeho nejdřív zajímá cena za požadovaný produkt. V tomto případě lze podotknout, že jde samozřejmě o individuální cenovou nabídku a ta se může lišit vzhledem k velikosti haly a požadavkům. Velkou výhodou těchto hal je jejich rychlá výstavba. Ta je možná během několika dnů možná týdnů. V porovnání s klasickými zděnými stavbami je to velká výhoda, protože pokud je potřeba rychlé jednání, je plachtová hala optimálním řešením. Pro stavbu takovéto ocelové konstrukce nejsou nutná žádná další povolení, protože tyto systémy jsou dočasné stavby. Další výhodou je i to, že pokud se již zrealizovaná hala na nevhodném místě, může být jednoduše přemístěna jinam. Tak, jako je snadná montáž haly, je snadná i její demontáž. Také není potřeba pevný betonový základ, postačí travnatá plocha nebo štěrk.

Co nabízí opláštění

Tyto ocelové konstrukce jsou vyrobeny z velmi kvalitní a pevné oceli, opláštění je zhotoveno z materiálu, který má své specifické vlastnosti. Materiál je tedy nehořlavý, izotermický a antistatický, navíc je možné takovou plachtu poptávat i v různém barevném provedení, a dokonce je možný potisk plachty třeba logem firmy. Samozřejmě, že tyto plachty mají dobré vlastnosti vůči povětrnostním podmínkám. Výrobce zaručuje záruku až 40 let na konstrukci a 20 let na plášť. Některé firmy nabízejí dokonce služby, kde lze kombinovat plachty s trapézovým plechem a po skončení životnosti takového opláštění, zejména toho plachtového, lze ocelovou konstrukci opláštit novou plachtou.

Montované plachtové haly mohou mít i doplňující komponenty

Každá hala a to i ta montovaná, musí mít vrata nebo jiné doplňky, jako jsou okna, vodoinstalace, osvětlení, rozvody tepla atd. Vrata v takových případech mohou být například sekční, rolovaná nebo dvoukřídlá.