Je pro propagaci vhodnější SEO nebo PPC?

Když se vybírají možnosti propagace pro webové stránky, je vhodné zjistit, jaké benefity nabízejí. Nejpopulárnějšími formami online propagace je SEO a PPC. Tyto 2 druhy propagace jsou v některých ohledech podobné a v něčem odlišné. SEO je třeba se dlouhodobě věnovat a trvá i měsíce, než se jeho efekt projeví. Následně však získáte pravidelnou návštěvnost z vyhledávání. U PPC na efekt čekat nemusíte, zajistí vám návštěvnost už do několika dnů, funguje však jen tehdy, když za něj platíte. Většina úspěšných firem se aktivně věnuje SEO i PPC, tyto 2 reklamy se mezi sebou nijak netlučou a obě mají svůj přínos, představíme si je trochu blíže.

SEO je základ

SEO on-line se často považuje za základ propagace. U něho je cílem, aby byl váš web snadno k nalezení ve výsledcích vyhledávání na důležitá klíčová slova. Těmi slovy jsou myšlena slova, která vaše cílová skupina bude používat, když bude chtít najít produkty nebo služby, které nabízíte. Abyste získali návštěvnost ve vyhledávání, musíte se dostat přes daná klíčová slova na přední příčky, ale to není jen tak. Je třeba se postarat, abyste měli plně validní obsah a také, abyste se starali o popularitu webu. Popularitou je myšleno pravidelné budování zpětných odkazů na jiných webech přes potřebná klíčová slova. Efekt sice trvá, ale výsledky stojí za to.

PPC funguje rychle

Zkušená marketingová agentura na ppcprofits.cz vám zajistí jak SEO, tak i PPC reklamu na profesionální úrovni. PPC reklamu vám může spustit již do 5 pracovních dnů. Tato reklama má rychlý efekt a přináší výsledky, které se snadno měří a pozorují. Tato reklama má různé podoby a zobrazuje se ve vyhledávání i v obsahu webů. Je velmi atraktivní, dobře se u ní reguluje rozpočet a platí se zde jen za skutečné prokliky. Více informací o ní naleznete na https://www.ppcprofits.cz/co-je-ppc-reklama.