Jak vybrat kvalitní aku vrtačku?

Aku vrtačka je typem nářadí, které by nemělo chybět v žádné domácnosti. Pomůže vám s obyčejným přivrtáním obrázků, ale i při složitějších opravách. Jak však kvalitní aku vrtačku vybrat? Na jakou značku vsadit?

Aku vrtačka

Pravdou je, že aku vrtačka je nejběžnějším a nejžádanějším typem akumulátorového nářadí. Vyniká především svou univerzálností, jelikož s ní můžete šroubovat, ale i vrtat. Pokud do vrtačky investujete a koupíte si aku vrtačku s příklepem, lze vrtat i do cihlového zdiva. Díky tomu, že je vrtačka akumulátorová, je nezávislá na elektrické sítí a můžete s ní pracovat venku, ale i v terénu či kdekoliv doma. Přitom nejste omezeni připojením k elektrickému proudu. Musíte mít jen dostatečně nabitý akumulátor.

Akumulátor

Vrtačka je poháněna právě akumulátorem, který je zdrojem elektrické energie. Akumulátory se rozlišují na základě typu, napětí a kapacity. Například kapacita je uváděna v ampérhodinách, tzv. Ah, které určují to, jak dlouho je schopnu akumulátor pracovat na jedno nabízí. Minimum tvoří vrtačky s 1, 5 Ah, ale zakoupit můžete i vysokokapacitní vrtačky s 4, 0 Ah. Narazíte i na aku články například 6, 0 Ah, ale jsou už velké a pro domácí potřeby ne zcela vhodné.

Typy při pořizování

Vhodné je si pořizovat aku vrtačku, která má minimálně dva akumulátory, které můžete střídat. Když se vám jeden vybije, sáhnete po druhém a v práci vám nic nebrání. Nabídka dvou akumulátorů u vrtačky je již dnes celkem běžná. S běžnou aku vrtačkou provrtáte plast, dřevo či kov. Chcete-li však vrtat do cihlové zdi, bude se vám hodit oku vrtačka s příklepem. Hodit se vám na vrtačce bude i pracovní světlo, které může být součástí vrtačky.

Kvalita na prvním místě

Při pořizování vrtačky myslete především na kvalitu. V případě nářadí většinou platí, že výše ceny poukazuje na kvalitu nářadí. Nebojte se do nářadí investovat a obraťte se na kvalitní značky na trhu, jakou je například značka Stanley Fatmax.