Jak se spolehlivě, dobře a hlavně rychle přestěhovat

Přestože o stěhování s profesionální stěhovací službou je stále větší zájem, ne v každém okrese nebo dokonce kraji najdeme společnost, která by se o to všechno postarala. Trh nabízí mnoho společností, které ale sídlí většinou ve velkých městech a pokud se potřebujeme odstěhovat z malé vesnice na hranicích s Polskem, máme malinký problém. Tady se musíme spíše spolehnout sami na sebe, ale pokud jsem šikovní, dokážeme si najít i profesionální stěhováky se vším všudy i tady.

Stěhování firem a domácností na míru

Stěhování bytu, domu nebo jiných soukromých oblastí, ale také firemních prostor, mohou využít všichni,kdo třeba nedisponují velkými vozy, dodávkami a také potřebnými lidskými silami. Každému stěhování předchází prohlídka a naplánovaní strategie stěhování pracovníkem stěhovací společnosti. vše je individuálně řešeno a je tak možné využít služeb na míru.

V dnešní době stoupá poptávka po stěhovacích službách. Rostou ale také nároky a požadavky zákazníků a tak se tyto firmy snaží tedy zkvalitnit své služby. Můžeme si objednat například i balení věcí do pronajatých plastových boxů různých velikostí. Ke stěhování také patří demontáž a montáž nábytku což je většinou zahrnuto ve službách stěhovacích firem, ale je třeba se na to zeptat předem, neboť se může stát, že bychom si za tyto služby museli připlatit, protože nabyly zahrnuty ve smlouvě.

Jak probíhá samotné stěhování

Pokud stěhujeme firmu, technik námi oslovené stěhovací společnosti nejdříve zjistí rozsah a velikost objektu. Může tak zajistit potřebnou dopravu, počet pracovníků, určí čas a také může vypočítat předběžnou kalkulaci celé akce. V rámci této prohlídky se také s technikem dohodneme na podmínkách a co vše je potřeba ještě před stěhováním zařídit. Nesmíme zapomenout i na to, že firma má kanceláře a tam se nachází spoustu dokumentů. To vše je třeba zabezpečit a bezpečně odvézt na místo určení.

Stěhování domácností probíhá podobně. Tady je potřeba si dopředu také zabalit své věci a majetek. Mnohé firmy mají na křehké věci nebo jinak cenný majetek k dispozici ochranné obaly, do kterých je tak možné vše bezpečně uložit. Balit začínáme již několik týdnů před plánovaným stěhováním, máme tak dostatek času a nemusíme se zbytečně honit a stresovat.

Stěhovací firmy mají navíc vozy, které jsou přizpůsobené na přesun nábytku či jiného zařízení domácnosti. Ať už jde o nosnost, šířku a výšku úložného prostoru, nebo o popruhy proti nechtěnému pohybu nákladu, vše máme zajištěno prostřednictvím stěhovací firmy. Při stěhování vlastními silami většinou takové vozy nemáme k dispozici a musíme mnohdy zdlouhavě shánět někoho, kdo je ochoten nám takový vůz zapůjčit.

Stěhování znamená tak trochu generální úklid

Jestliže máme v plánu stěhování, může si konečně také udělat pořádek ve své skříni, na půdě nebo ve sklepě. nebudeme přece tahat staré harampádí nebo obnošené věci do nového domu, kde by nám zase jen překážely. Pokud nevíme co s nimi, můžeme je věnovat charitě nebo se některé firmy i o tohle postarají.

Takže rad zní: pokud se potřebujeme co nejdříve odstěhovat a nemít z toho hlavu plnou starostí, obraťme se na profesionální stěhovací firmu, která nám se vším pomůže a to od A – Z. Budeme mít tak o starost méně a čistou hlavu.