Jak postavit komín ve dvou krocích

Stavba komínu nemusí být tak náročná, jak se na první pohled zdá. V tomto článku vám ukážeme, jak si i vy můžete postavit krásný zděný komín.

Postavit komín nebylo nikdy snazší. Jediné, co k tomu budete potřebovat, jsou potřebné součástky pro montáž komínu. Všechno potřebné vám pak vysvětlíme v tomto článku.

Vyberte správný komín

Abyste komín mohli postavit opravdu rychle, je potřeba, abyste vybrali ten správný. Jestliže nebudete příliš dbát na jeho vzhled, pak můžete sáhnout po skládacím komínu. Montáž komínu v podobě skládačky je totiž velice jednoduchá a rychlá. Kromě toho navíc dostanete v jednom balení všechno, co budete k jeho stavbě potřebovat. A to včetně manuálu.

Co tedy v balení vlastně najdete? Skládací komíny jsou většinou tvořeny z tvárnic, které jednoduše poskládáte na sebe. K tomu jsou přibaleny i keramické vložky. Ty se zase postarají o vnitřní výplň a správný odvod kouře. Třetím pomocníkem do party je pak izolační rohož, která slouží především k vyplnění případných děr a správné izolaci komínu.

Zavolejte pomoc

Jestliže montáž komínu sami nezvládnete, nemusíte zoufat. Na pomoc vám totiž přijdou zkušení profesionálové ze společnosti Skorsten. Skorsten se totiž věnuje stavbě a výrobě kvalitních komínů, které následně svým zákazníkům i skládá přímo u nich doma. Jestliže si tedy komín pořídíte přímo od tohoto výrobce, získáte exkluzivní cenu i na samotnou montáž.

Vybírat přitom můžete z celé řady komínů. Ať už těch prefabrikovaných, nebo vytvořených přímo na míru vašemu domu. Volit můžete nejen na základě ceny, ale také parametrů jednotlivých komínů. Skvělé parametry mají především zděné komíny, které se hodí zejména do rodinných domů. Prefabrikované komíny zase ocení výrobní haly nebo jiné velké objekty. K dispozici jsou i komíny se zabudovaným krbem. Záleží tedy jen na vás a na vašich preferencích, po jaké z možností vlastně sáhnete.