Ideální oplocení pozemku

Pokud chcete mít svůj pozemek u rodinného domu oplocen bez velké námahy a plotem, o který se nebudete muset starat, pak zvolte betonový plot. Je to opravdu universální varianta plotu, která má celou řadu předností oproti klasickému dřevěnému či jakémukoliv jinému typu oplocení. Vytváří soukromí, budí dojem bezpečí, nevyžaduje žádnou údržbu a má velice dlouhou životnost.

Hlavní komponenty betonového plotu

Jsou jimi pouze betonové desky a betonové sloupky. Princip montáže betonového plotu je velice jednoduchý. Koupíte si desky a sloupky podle délky oplocení. Pro informaci jsou rozměry desek 200 cm na délku a 50 cm na výšku. Podle toho si snadno spočítáte potřebné množství. Nejprve se vyhloubí do země otvory pro sloupky do hloubky cca 60 cm. Sloupky se do jam upevní nejlépe betonem, ale stačí i štěrk a zemina. Na sloupcích jsou ze dvou stran drážky, do kterých se zasouvají jednotlivé desky. Chcete-li tedy mít plot vysoký 2 m, stačí na jedno pole 4 desky. Stejně tak si můžete pozemek oplotit i nízkým plotem, který lze snadno překročit. Při objednávání nejprve betonových sloupků, počítejte s tím, že balení na paletě o hmotnosti 1,5 tuny obsahuje celkem 30 kusů sloupků a cena takového balení je 242 korun. Rozměry palet jsou 160×80 cm.

Průběh stavby

Jak už bylo řečeno, nejprve se do země upevní betonové sloupky. Aby při následném zasouvání desek do drážek sloupků nedošlo ke komplikacím, je dobré při fixaci sloupků použít dvoumetrové prkno nebo dřevěnou lať. Tak si můžete snadno překontrolovat přesnou vzdálenost sloupků. Výhodou betonového plotu je, že není třeba budovat žádné základy. Je potřeba jen přiměřeně srovnat terén, aby usazení spodní desky nebránila nějaká nerovnost.

Technické údaje

Betonové desky i betonové sloupky jsou vyrobeny výhradně z certifikovaného a mrazuvzdorného betonu. Díky této základní kvalitní surovině jsou veškeré výrobky dostatečně pevné a tvrdé. Zároveň ovšem vykazují potřebnou pružnost, aby se při nešetrnější manipulaci s deskami či sloupky tyto nerozlomily.