Finská sauna je odpočinek pro všechny

Finská sauna

Posílení imunity a dokonalý odpočinek nabízí klasická finská sauna, kterou zná jistě každý. Pro každého člověka je finská sauna spojena především také s teplem, zdravím a relaxací, kdy člověk může načerpat sílu a energii na další den. Není tedy třeba stavět honosný lázeňský dům. Stačí postavit si finskou saunu. Pak může člověk navštívit saunu prakticky kdykoliv ho napadne.

Historie

Ve starém Římě znali saunu téměř všichni. A nebylo to jen místo pro odpočinek. Sauna byla v té době spíše považována jako lázně, kde si měšťané a jiní hodnostáři přišli očistit své tělo, ale i duši, bylo to místo pro sjednávání vojenských strategií, obchodů, a v dnešní době je to vlatně ísto pro společenské setkávání lidí. Saunování se zabydlelo v Evropě až v posledních letech a patří k vyhledávaným místům v případě wellness centra. Finská sauna je téměř v každém domě ve Finsku, kde jde v podstatě o národní tradici.

Finská sauna
Finská sauna

Domácí wellness

Pokud bychom si tedy chtěli užít své domácí wellness, můžeme si postavit svou vlastní saunu. Máme několik možností, kam bychom saunu mohli umístit a není to vůbec nic těžkého. Stačí si jen rozmyslet detaily, velikost a také vytápění. Sauna je jak pro radost, tak pro zdraví, ale je to i skvělá příležitost strávit čas s rodinou a přáteli. Ne každý si však může dovolit výstavbu volně stojící sauny z důvodu nedostatku volného prostoru nebo finančních možností. Proto v poslední době získala výstavba saun přímo v domě velkou popularitu. Viditelné výhody této volby jsou univerzálnost a kompaktnost.

Saunu můžeme postavit na své zahradě, jako dokonalý dřevěný domeček, který má všechno, co má taková sauna mít. Zde nejsme nijak omezeni prostorem a design může být i v tomto případě dokonalý.

Saunové moduly

Další možností, jak si pořídit saunu je zakoupit hotový saunový model. Jednotlivé moduly se od sebe liší zejména tvarem, velikostí, rozměrem, ale i skladbou materiálu a designem. Pokud jsme omezeni prostorem, jsou tyto moduly nejvhodnější. Plní také ekonomickou funkci a mají promyšlený design.

Materiál je také důležitý

Finská sauna může být zhotovena z různých druhů dřeva. Měkká lípa, olše, voňavý cedr nebo exotické abashi? Můžeme si vybrat saunu ze dřeva, které bude použito přesně podle našich požadavků. Dřevo může být vybíráno podle barvy, vůně, textury, ale i léčivých vlastností.

Například olše má velký výběr krásných textur a originálních odstínů. Je velmi odolná a vždy vypadá stylově a jedinečně. Návštěva sauny , která je zhotovena z olše, je prospěšná při léčbě a prevenci onemocnění dýchacích cest, nachlazení, revmatismu a různých onemocnění kloubů.

Kanadský cedr je nejdražším a nejužitečnějším materiálem pro stavbu sauny. Dřevo je odolné vůči hnilobě, vypadá atraktivně. Má typicku vůni posilují imunitní systém, terapeutický účinek na horní cesty dýchací, pomáhá uvolňovat nervové napětí a přispívá ke skvělému odpočinku po pracovních dnech.