Efektivní úklid není žádná věda

Úklid nepatří mezi oblíbené domácí činnosti, ovšem občas jde nějaký nepořádek přehlédnout. Jinak je tomu ve firmách, kde je zaměstnavatel povinný pravidelný úklid zajistit. Někteří si najímají úklidové firmy, jiní zaměstnají pro úklid určeného člověka nebo si zaměstnanci uklízí sami. V takovém případě je zaměstnavatel povinný jim pořídit úklidové pomůcky a čistící prostředky.

Pokud patříte mezi zaměstnance, kteří si své pracoviště uklízí sami nebo toužíte doma po dokonalém pořádku, vyzkoušejte naše tipy pro efektivní úklid.

Posbírejte nepořádek

Než se pustíte do samotného úklidu, posbírejte vše, co do místnosti nepatří. Odpadky, zbytky používaného materiálu apod. Vyčistěte všechny povrchy co nejvíce.

Utřete prach

Prach utírejte vždy mokrým hadříkem, nikdy ne nasucho. Není to příliš efektivní. Nezapomeňte na místa, která nejsou běžně vidět.

Zameťte podlahu

Větší plochy v některých budovách není snadné zamést efektivně. Scrubmastery jsou stroje, které tuto část úklidu velmi urychlí. Scrubmaster je praktický, kompaktní a snadno přepravitelný podlahový mycí stroj pro čištění menších ploch, vhodný do obchodů, skladů, ale také do domácnosti velkých domů. Diskový kartáč zajišťuje důkladné vyčištění tvrdých hladkých podlah.

Vyvětrejte

O správném větrání toho již bylo napsáno mnoho, ovšem při uklízení se používá mnoho přípravků, jejichž výpary nepatří zdravé. Při každém použití čistících přípravků místnost důkladně vyvětrejte.

Jak na venkovní úklid?

Různé sklady a výrobny mají mnoho materiálu nebo odpadu uloženého venku na dvorech a během času je obvyklé, že je v nich chaos a nepořádek. Multicar je malé „vozítko“ se kterým se na každém dvoře dá skvěle pohybovat a díky možnosti různých násad má velmi široké využití.

Multicar si najde své využití nejen při úklidu, ale také při práci v lese v těžko dostupných místech nebo kdekoliv jinde ve venkovním prostoru