Dokonalé parketové podlahy a odolný vinyl

Pokládka vinylové podlahy

Podlaha je základem každého domu a také je to nejzatíženější část domu. Je proto na majiteli, aby pečlivě zvážil výběr podlahové krytiny. Na trhu je v současné době široký výběr podlah a tak si každý jistě vybere takovou, jaká vyhovuje všem a to po všech stránkách. Mezi oblíbené patří také masivní dřevěné podlahy, které jsou známé již od nepaměti a těší se veliké oblibě. Ovšem v patách je jim vinyl, což je v podstatě vylepšená verze PVC.

Vinylové podlahy mají jistě co nabídnout

Jestliže člověk hledá správnou podlahu do kuchyně nebo do koupelny, může si s klidným svědomím pořídit vinylovou podlahu. Nejenže má na výběr širokou nabídku barevných kombinací, ale lze si vybrat také z nabídky imitací dřeva, mramoru, korku, betonu a dalších možností. Velkým lákadlem je ale v tomto případě fakt, že vinylová podlaha dobře odolává vlhkosti a tak je právě pro kuchyň nebo koupelnu jako stvořená.

Vlastnosti vinylu

Vzhledem ke svým dobrým vlastnostem je vinyl velmi oblíbený a dobře konkuruje také tradičním dřevěným podlahám. Mezi pozitivní vlastnosti vinylu patří zejména jeho odolnost proti vlhkosti, ale je také příjemný na dotek, může mít protiskluzovou úpravu a má skvělé tepelně izolační vlastnosti. Snadná je také údržba takových podlah a pokládka není složitá, i když i tady by měl člověk oslovit odborníky. Vinylová podlaha je také vhodná pro podlahové vytápění, což třeba u dřevěných podlah není možné.

Pokládka vinylové podlahy

Každá pokládka podlahy vyžaduje především čistý a rovný podklad, u vinylu je vhodné pozvat si na to odborníka, zejména v případě, že člověk není zrovna manuálně zručný. Pokládkavinylové podlahy je možná celoplošným lepením, kdy je zapotřebí speciální lepidlo. To se rozprostře po podkladu a pak se přiloží vinyl. Pomocu může korková destička nebo také zátěžový váleček, kterým lze také odstranit vzduchové bubliny. Dále je možné vinyl položit pomocí samolepicích dlaždic nebo jako plovoucí podlahu, tedy zámkovým způsobem.

Parketová podlaha

Masivní parketová podlaha je vhodná zejména do obývacích částí domu nebo bytu. Jde o klasické dřevěné podlahy, které jsou velmi oblíbené pro svou odolnost a dlouhověkost. Dřevo je přírodní materiál, který má nenahraditelnou originální strukturu a nádherně voní. Je třeba zdůraznit, že dřevo nemá rádo vlhké prostředí, takže do koupelny nebo do kucjyně určitě tento druh podlah není vhodný.

Jaké vlastnosti má dřevěná podlaha

Jak bylo již zmíněno, je velmi odolná a krásná. Má vynikající tepelně izolační vlastnosti a parketová podlaha může tvořit také dokonalou mozaiku z několika druhů dřevin, tím vznikají nádherné obrazce a vzory, které mohou tvořit dominantu místnosti. Podlahové desky se dnes dělají například z měkkého dřeva, jako je smrk, borovice, jedle. Výjimku ale netvoří ani některé druhy exotických dřevin. Velkou výhodou v tomto případě je, že dřevěné podlahy a ty parketové rovněž, lze dokonce i několikrát zrenovovat.