Co jsou to dřevostavby a proč by vás měly zajímat?

Dřevostavby dnes patří mezi nejoblíbenější stavební konstrukce. Nemusí se přitom nutně jednat o klasickou roubenku nebo podobnou, na první pohled dřevěnou stavbu.

Současný trh nabízí dřevostavby ve formě “skládačky”. Díky mnoha variantám se může v některých případech jednat o mnohem jednodušší stavbu. Všechny tyto aspekty se příjemně odráží na pořizovací ceně. Nyní však přichází zásadní otázka – jsou dřevostavby dostatečně kvalitní a zajímavou možností?

Velice moderní varianta

V současnosti je poptávka po dřevostavbách opravdu velká. Jedná se o velice moderní variantu výstavby nemovitostí, nabízející řadu benefitů . R ozhodně si ji ale nepleťte s kategorií moderní domy. Ta většinou obsahuje zcela odlišné stavby , které jsou finančně náročnější. Oproti tomu nabízí v mnoha ohledech nesrovnatelně lepší vlastnosti.

Jedním z hlavních rozdílů jsou základy. Ty jsou u dřevostavby zpravidla dřevěné, nikoli cihelné. Hlavní nevýhodou dřevostaveb je nutnost promyslet vše pečlivě předem. Jakékoliv zásahy do nemovitosti, například rozšiřování nebo přestavba, nemusí být vždy možné. Pozice nosných trámů jsou totiž pevně dané.

Jednoduché a velice levné

Na prvním místě však zůstává fakt, že projekt dřevostavby nabídne velice dobré vlastnosti, aniž by přitom došlo k razantnímu navýšení ceny. Ceny jsou u dřevostaveb jedním z důvodů, proč jsou tak oblíbené. Povrchová úprava dřevostavby navíc nemusí být taková, aby bylo poznat, že se jedná o dřevostavbu, místo standardní cihlové stavby. To razantně zvyšuje jejich oblíbenost ve všech směrech.

Nemusíte se přitom nijak omezovat!

Jakékoliv omezování přitom není na místě. Dřevostavby vám mohou nabídnout řadu zajímavých možností . Současní architekti mají možnost přijít s řadou zajímavých projektů, jako je například projekt patrové dřevostavby. Součástí dřevostaveb mohou být zcela standardně také přídavné prostory, jako jsou garáže a podobně. Vše záleží pouze na vašem přání a na konkrétním projektu stavby.